Parapety

Venkovní ohýbaný hliníkový parapet 

Ohýbaný hliníkavý parapet je ekonomicky velmi atraktivní varianta k taženému parapetu, který plně nahrazuje nejen esteticky ale je i velmi kvalitní náhradou mechanických vlastností i když je samozřejmé, že parametrů taženého parapetu nedosahuje.

Pro základ výroby tohoto parapetu je použit práškovou barvou upravený hliníkový plech (slitina Almg3) o síle min. 1mm. Příslušenství je jako u tažených parapetů. V případě potřeby lze po dohodě parapety dodat i v jiných něž základních dezénech jako například v barvě modré nebo červené. K dispozici je samozřejmě celá škála RAL. Výroba parapetních desek probíhá v souladu s ISO 9001:2000.

Venkovní tažený hliníkový parapet

Námi dodávané venkovní tažené hliníkové parapety snesou veškeré nároky kladené na tento výrobek. Jako výchozí surovina pro výrobu je použita slitina AlMgSi5. Po protlačení základního materiálu přes formu je surová parapetní deska zchlazena a ošetřena buď eloxováním nebo vypalovaným lakem.

Takto upravený parapet je pak připraven na ty nejtvrdší povětrnostní podmínky. Pro dokonalé „zapadnutí“ do fasády stavby se používá celá řada krytek, spojek a upevňovacích prvků.

Povrch je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií. V případě potřeby lze po dohodě parapety dodat i v jiných něž základních dezénech jako například v barvě modré nebo červené. K dispozici je samozřejmě celá škála RAL.

Vnitřní DTD parapetní deska

Vysoce kvalitní DTD parapetní desky EGGER jsou vyrobeny výhradně z vlhkuodolné dřevotřísky s označením E 1/P 5 (dříveV100). Pro jednoduchou kontrolu tohoto parametru volí výrobci probarvení takto vyrobených desek na červeno, zeleno a velmi výjimečně zůstávají neprobarveny v přírodní barvě. Pro kontrolu však vždy žádejte potvrzení od výrobce parapetů, že se skutečně jedná o kvalitu E 1/P 5 – V100.

Povrchově jsou parapetní desky potaženy vysoce kvalitním dekorativním CPL laminátem a to jak z vrchní, pohledové strany, tak i ze strany spodní. Toto je velkou výhodou proti pouhému papíru zvláště ve vlhkém prostředí ve kterém se díky svému užití parapety nacházejí. Oboustranné použití laminátu déle zabezpečuje maximální ochranu před deformacemi vlivem vnitřního pnutí ke kterému ve výrobku po celou dobu jeho životnost dochází.

Dalším prvkem eliminující toto pnutí je síla nosné desky parapetu, která je u parapetu EGGER 19mm.

Opět – u některých výrobců dochází z důvodu snížení výrobních nákladů k použití tenčí nosné desky což se sice nepatrně projevuje na její ceně, ale negativně na celkové stabilitě výrobku.

Pro zakončení parapetu v interiéru se využívají buď nažehlovací hrany v barvě dezénu nebo umělohmotné PVC krytky. Dekorativní laminát splňuje normu EN 438.

Vnitřní PVC parapetní deska

Pro výrobu PVC parapetů REHAU se používají výhradně nerecyklované komponenty. Jako výchozí surovina se používá materiál pro výrobu okenních profilů. Povrch je potažen dekorativní CPL laminátovou folií. Parapetní desky REHAU se vyznačují oproti celé řadě svých „konkurentů“ vysoce kvalitním zpracováním a stabilitou.

 

Pouze za dodržení těchto základních předpokladů se dají dodržet vysoké nároky na mechanické vlastnosti touto technologií vyráběných parapetů. V jiném případě může vlivem umístění parapetu docházet ke změně mechanických vlastností materiálu a výrobku.

 

Pro zakončení parapetu v interiéru se využívají umělohmotné PVC krytky. Povrch je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií.

 

Výroba parapetních desek probíhá v souladu s ISO 9001:2000, dekorativní laminát splňuje normu EN 438.

Dokumenty

Kontakt

Michal Holků
Mrštíků 93
53353 Pardubice

Tel:     731 730 846
Email: info@plastova-okna-pardubice.cz

©HP Plast 2012 všechna práva vyhrazena | webdesign proxima design